Kiedy można dziecku pozwolić na samodzielne siadanie?

Witam, chcialabym sie dowiedziec kiedy mozna dziecku pozwolic zeby siadalo? Moja corka ma 4miesiace i jak ja trzymam na kolanach w pozycji polsiedzacej i trzymam za dlonie to sie podciaga do siadu i moja mama mowi zebym jej na to nie pozwalala bo jest jeszcze za wczesnie. W takim razie kiedy dziecko moze siadac?

Witam
4 miesięczne dziecko ma obowiązek podciągać się do siadanie /ciągnąć główkę/, pociągane za rączki, ale nie wolno go jeszcze sadzać i obciążać w ten sposób kręgosłup.
Zdrowo rozwijające się niemowlę siada w wieku 6 miesięcy, ale oczywiście bywają wyjątki.
Jeśli Twój maluch SAM< BEZ PODCIĄGANIA siądzie, to ma prawo.
Zdaża się to jednak stosunkowo nieczęsto
Pozdrawiam L Plisiecka