Kiedy można odbyć ostatni stosunek przed odstawieniem?

Witam, 18.07.2016r. przykleilam swój pierwszy plaster Evra, czym rozpoczęłam stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Dzisiaj okazało się, że pilnie potrzebuję operacji stawu, w związku z tym muszę odstawić plastry. Niestety, nie dam rady dokończyć cyklu trzech plastrów, ponieważ operacja niedługo. Więc mam pytanie-czy mogę w kolejny poniedziałek tj.25.07 po prostu nie naklejać plastra jeżeli kochałam się ze swoim chłopakiem 21.07.2016? Kiedy można odbyć ostatni stosunek przed odstawieniem?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że Pani może odstawic plaster, ochrona powinna byc zachowana, aczkowliwek nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.