Kiedy można pić alkohol po stosowaniu maści Prlotopic?

Witam, mam pytanie odnośnie maści prlotopic 0,1. Jak dlugo po jednorazowym użyciu bie należy pić alkoholu? Dziś dobe po użyciu wypiłam może pół piwa a twarz piecze i jest cala czerwona. Pozdrawiam

Witam

Lek protopic charakteryzuje się tym, że dość często towarzyszy mu działanie niepożądane objawiające się nietolerancją alkoholu i pojawiają się wskazane przez panią objawy typu pieczenie. Ciężko więc stwierdzić po jakim czasie może Pani się napić jeśli objawia się nietolerancja. Stężenie tego leku spada o połowę po około 75 godzinach. Więc jeśli jest stosowany regularnie jego stężenie utrzymuje się na stałym poziomie. Ewentualnie jakieś piwo o mniejszej zawartości procentów
Pozdrawiam