Kiedy można podać mleko krowie 11-miesięcznemu dziecku?

Witam mam pytanie odnosnie karmienia 11 miesiecznego dziecka kiedy moge jej podoc mleko krowie(z kartonu)?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na początku należy podawać dziecku mleczne przetwory - najlepiej maślanki i kefiry, gdyż są one najlepszym źródłem wapnia (dużo więcej wapnia niż w mleku krowim UHT) i obserwować czy nie występuje alergia u dziecka na białko krowie.