Kiedy można ponownie ćwiczyć po operacji wyrostka?

Witam.ostatnio mialam wyrostek.robili mi laparoskopie oraz wycinali mi go tradycyjnie.bo byl guz na otrzewnej.moje pytanie brzmi kiedy bede mogla wrocic do cwiczen na silowni (zwykly fitness itd.-bez podnoszenia ciezarow),kiedy bede mogla wrocic do pracy fizycznej (podnoszenie do 20kg),oraz najwazniejsze kiedy bede mogla uprawiac normalnie seks albo wogole tego typu aktywnosc fizyczna.bardzo prosze o odpowiedz.operacja miala miejsce z 21na 22 maja.szwy zdjeli mi dzisiaj 1.06 ale z racji ze nie bylo chirurga to przelozyli czesc szwow na zdjecie na 6.06.czuje sie juz tym zmeczona.

Dokładnych informacji na pewno w tym zakresie uzyska Pani bezpośrednio od chirurga po bezpośrednim badaniu brzucha, rany pooperacyjnej. Z reguły po tego typu zabiegach pełne obciążenie powłok brzusznych dozwolone jest po około 2-3 miesiącach. O wszystkim musi zadecydować chirurg prowadzący.