Kiedy można starać się o ciążę po zakończeniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, chce odstawić tabletki i zacząć starać się o maleństwo:-) jednak słyszę dwie wersje co do zajścia zaraz po tabletkach anty. Jedni mówią, że trzeba odczekać chociaż 2 cykle, drudzy, że mogę zaraz po odstawieniu. Ja brałam atywia daily tab 28tabletek. Proszę o podpowiedź. Tabletki kończą mi się w przyszłym tyg i chciałabym wiedzieć kiedy mogę się starać.

Witam Panią
Co prawda obecnie zajmuję się głównie wazektomią - męską antykoncepcją ( http://wazektomia.warszawa.pl ).

Oczywiście jednak odpowiem na Pani pytanie:

Od razu, Bezpośredni po odstawieniu tabletek płodność kobiety jest często przez kilka miesięcy większa. Zawarte w tabletkach hormony bardzo szybko eliminowane są z organizmu. Zwykle po 2-3 dniach już ich nie ma - dlatego dochodzi do krwawienia z odstawienia (takiej trochę sztucznej miesiączki). Kolejne krwawienie jest prawdziwą miesiączką i świadczy najczęściej o jajeczkowaniu.

Pozdrawiam
Robert Kulik