Kiedy można starać się o kolejne dziecko po poronieniu?

Witam. 30 sierpnia nastąpiło u mnie samoistne poronienie. Dziecko obumarło w 7 tyg ciąży. Na początku krwawiłam a teraz plamie na brunatny kolor. Minęło 1,5 tyg i nadal plamie. Ile czasu można plamić po poronieniu? Kiedy można starać się o kolejne dziecko? Lepiej odczekać dłużej czy krócej? Czy to zagraża że znowu poronie? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim po poronieniu powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który oceni czy macica prawidłowo się oczyszcza. A propos starań o kolejną ciążę - większość ginekologów sugeruje odczekać 2-3 prawidłowe cykle.