Kiedy można stwierdzić zatrzymanie zębów w szczęce?

Dzień dobrychcialam się zapytać kiedy można stwierdzić zatrzymanie zębów w szczęce moja córka ma 12.5lat i pani doktor ortodonta stwierdziła zatrzymanie trójek w kości czy one mogą jeszcze wyjść?

Dzień dobry Pani, jeżeli dziecko jest pod opieką lekarza ortodonty i ten stwierdził brak trójek , to zapewne tak jest.
Przy wąskich łukach zębowych i stłoczeniu zębów , często dochodzi do zablokowania kłow, ponieważ czwórki szybciej się wyrzynają. Córka jest młoda i jeżeli jest miejsce na wyrzynajace się zęby to mogą one same wyjść,ale jeżeli tego miejsca na kły nie ma , lub trójki stałe są nieprawidłowo ułożone w kości to niestety same one nie wyjdą i musi im pomóc ortodonta. Na pewno dostanie Pani skierowanie na zdjęcie RTG (pantomogram) które cały problem wyjasni.
Pozdrawiam :)