Kiedy można uprawiać seks po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego?

witam. 12 dni temu miałam wycinany wyrostek, po jakim czasie można uprawia seks i wykonywac jakies prace? chcialam tez zapytac czy mam sie czym martwic poniewaz nad blizną mam takie cos jakby mi zwisał kawalek skóry. tylko wtedy kiedy stoje jak siedze nie widac tego. poza tym rana goi sie dobrze. Szwy miałam zdjete 18 lipca.

Witam. Gojenie rany mimo zdjęcia szwów jeszcze trwa i te "zwisające" partie skóry jeszcze się obkurczą. Jeśli w przyszłości rana nie będzie się podobała to zawsze można ją poprawić. Jeśli chodzi o seks, to sądzę iż delikatny - nie nazbyt szaleńczy nie zaszkodzi. Powodzenia.