Kiedy można uprawiać seks po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, chciałabym się zapytać, po jakim czasie od wzięcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej można zacząć uprawiać seks?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna już od pierwszej zażytej tabletki.