Kiedy można wprowadzić nabiał do diety dziecka ze skazą i wysypką na skórze?

Witam.Mój synek skończył 10msc. Jest karmiony piersią i ma skaże białkową, zatem unikalam nabiału.Kiedy skonczył 9msc dałam mu kaszkę mleczną. Wszystko było ok, to sama zaczęłam jeść nabiał i podawać dziecku. Wprawdzie kupki były bardzo rozwodnione, ale kładłam to na karb karmienia piersią. Jednak po miesiącu znowu na twarzy synka pojawiła się okropna wysypka. Znowu odstawiłam nabiał, kupki są teraz normalne, gęste, ale na twarzy jeszcze utrzymuje sie wysypka. Kiedy bede mogła wprowadzić nabiał

Niestety, na podstawie opisanych objawów nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Powinna zgłosić się Pani z dzieckiem na wizytę do alergologa, który zleci wykonanie testów alergicznych, aby potwierdzić lub wykluczyć alergię na białko mleka krowiego. W zależności od wyników będzie można zaplanować dalsze postępowanie.
Warto zgłosić się również do dermatologa dziecięcego, bo nie wiadomo czy wysypka u Pani dziecka jest rzeczywiście związana ze spożywanym nabiałem.