Kiedy można wrócić do ćwiczeń po usunięciu torbieli włosowej?

Dzień dobry. Proszę o konsultację chirurgiczną. Jestem dwa tygodnie po zabiegu usunięcia torbieli włosowej z pozostawienie rany otwartej do zagojenia oraz koniecznością zmiany opatrunków. Powiedziano mi, że opatrunki muszą zostać zmieniane codziennie przez trzy miesiące, czy po jakimś czasie można je zmieniać rzadziej (np. raz na dwa dni)? Dwa dni po zabiegu wykonywałem lekkie ćwiczenia angażujące biodra i w kolejny dzień doszło u mnie do krwawienia. Czy ta aktywność mogła być powodem krwawienia? Lekarz stwierdził, że to normalne, ranę trzeba mocno zabezpieczyć gazą (wepchnąć) i leczyć dalej, rana wygląda dobrze i ziarninuje się. Aktualnie w środku nie widać już gołych naczyń krwionośnych, tylko mnóstwo śluzu, przypominającego śluz ślimaczy. Kiedy mogę według Państwa wrócić na siłownię/biegać bezpiecznie?. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Do lekkich ćwiczeń fizycznych można wrócić ok 6 tygodni po operacji.