Mężczyzna , 19 lat Mialem kontuzje kolana, po kontuzji odczuwalem bol w rzepce przy obciazaniu i delikatne uciekanie kolana np. Na lodowisku. Ortopeda stwierdzil ze mam delikatna niestabilnosc a kolano boli przez to, ze miesnie sa oslabione (kolano oszczedzane przez 4 miesiace) i jak z rozsadkiem zaczne cwiczyc, biegac to wroci do normy. Moje pytanie - po jakim czasie mniej wiecej moge wrocic do gry w pilke? Co powinienem dokladnie wzmacniac? Czy bieganie i rower wystarcza czy cwiczenia na miesnie tez robic?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Zmiany urazowe i pourazowe – Kontuzje i urazy zdarzają się bardzo często, gdy aktywnie spędza się czas. W większości są to niegroźne urazy tkanki miękkiej, czyli siniaki i stłuczenia, chociaż niekiedy dochodzi również do uszkodzeń kości – poważniejszych złamań lub zwichnięć.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: