Kiedy można wyjąć krążek dopochwowy po stosunku?

Witam! Mam 17 lat i 17.02.2012 uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany. Jako metodę antykoncepcji używam krążek NuvaRing. Jest to mój pierwszy krążek, założyłam go (10.02.2012). Chciałabym dowiedzieć się, ile dni po dniu, w którym doszło do zbliżenia mogę wyciągnąć krążek tak, aby być pewną, że nie dojdzie do zapłodnienia? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam!
Krążek dopochwowy zapewnia skuteczną ochronę antykoncepcyjną od momentu założenia, jeśli nastąpi to pierwszego dnia naturalnej miesiączki. Powinien znajdować się pochwie 21 dni, po czym należy go usunąć na czas krwawienia, czyli na 7 dni, po czym należy założyć nowy krążek. Niestety nie opisała Pani w jakim celu zamierza Pani wyciągnąć krążek. Ogólnie niezależnie od stosunku dopuszcza się sporadyczne wyjęcie krążka w trakcie cyklu, ale na czas nie dłuższy niż 3 godziny, wówczas nie zagrozi to zmniejszeniem ochrony antykoncepcyjnej. Jeśli krążek był zastosowany we właściwym czasie, a chciałaby Pani zaprzestać jego stosowania to należy go usunąć nie wcześniej niż po tygodniu od odbycia stosunku, jednakże znacznie lepiej jest dokończyć cykl i wyjąć dopiero na czas krwawienia. Warto podkreślić, że krążek stanowi alternatywę dla doustnej antykoncepcji, ale również wymaga przestrzegania ciągłości i regularności stosowania. Pozdrawiam serdecznie!