Kiedy można wykryć ciążę przez USG dopochwowe

WITAM Staram sie z partnerem o ciąże 15.09.2013 miałam okres a zaczeliśmy sie starac 2 tygodnie po okresie. po 2 tygodniach wykonałam test ciazowy wyszedł negatywny dzis byłam u lakarza wykonała badanie usg i nie wykrył ciązy. Mam pytanie czy badanie usg moze w tak krotkim terminie może zaszkodzic? i kiedy można wykryc ciaże przez usg dopochwowe?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie usg jest zupełnie nie inwazyjnym, pod względem zastosowanej metody środkiem diagnostycznym. Nie ma ono wpływu ani na organizm kobiety ani na ewentualną ciążę. W Pani przypadku prawdopodobnie nie doszło do zapłodnienia stąd lekarz nie wykazał zarodka w jamie macicy. Zwykle można to uczynić już po trzech czterech tygodniach.