Kiedy można zacząć współżyć po leczeniu przeciwgrzybiczym?

Kilka miesięcy temu wystąpiła u mnie grzybica i nie wiedząc o tym, zaraziłam swojego chłopaka. Ale w końcu stwierdziłam, że to co się ze mną dzieje nie jest normalne i poszłam do ginekologa. Przepisał mi Gyno Pevaryl i wzięłam 8 globulek. Jakiś czas po tym współżyłam - błąd... Wiem. Więc wzięłam resztę tych globulek. I lekarz mi przepisał Albothyl - bym wzięła po okresie i ma to wszystko załatwić. Poza tym, mam przepisane tabletki Fluconazole i maść Pimafucort. Mojemu chłopakowi też przepisał Fluconazole - 7 tabletek na 7 dni. Więc oto moje pytanie: po jakim czasie, po ilu dniach od momentu, gdy mój chłopak przestanie je brać, może on spokojnie współżyć? A ja po Albothyl'u po jakim czasie mogę? Po co najmniej 7 dniach?

Witam serdecznie!

Po kuracji Partnera i Pani jest możliwe rozpoczęcie współżycia po 7 dniach od zakończenia leczenia. Warto jeszcze po kuracji zastosować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego dostępne bez recepty w aptekach w różnych formach. Proszę pamiętać o nieprzerywaniu kuracji nawet jeżeli objawy ustąpią - proszę zastosować całą dawkę zaleconą przez ginekologa.

Natomiast jeżeli grzybica ponownie nawróci proszę koniecznie wykonać podstawowe badania laboratoryjne - w tym morfologię krwi obwodowej, poziom cukru, poziom enzymów wątrobowych oraz badanie ogólne moczu.

Pozdrawiam