Kiedy można zajść w ciążę po usunięciu mięśniaka?

Witam. Mam takie pytanie : 27 czerwca przeszłam histeroskpie i miałam usunitego częściowo mięśniaka który znajdował się w endometrium. Usunięto mi też kawałek endometrium. Wynik histopatologoczny mam już odebrany i skonsultowany z moim ginekologiem i jest dobry. Mam takie pytanie kiedy mogę starać się o dziecko? Dnia 19.07 dostałam swoją pierwszą miesiączkę po operacji. Używałam cały czas plastrów antykoncepcyjnych Evra, ale po miesiączce nie będę już ich stosować. Chciałbym się dowiedzieć jakie mam szansę na zajście w ciążę i kiedy najlepiej było by się starać?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że po następnym cyklu lub najlepiej wg zaleceń lekarza ginekologa.