Kiedy można zaszczepić dziecko po ospie?

Córka od 24 maja jest chora na ospe. Dnia 11 czerwca ma mieć szczepienie. Moje pytanie brzmi czy po ospie może być zaszczepiona bo będzie od choroby 2 tygodnie i 5 dni.

Jeśli więc, dwa tygodnie po przechorowaniu ospy wietrznej, stan dziecka jest dobry i nie stwierdza się tzw. czasowych przeciwwskazań do szczepień, wówczas nie należy ich odraczać.