Kiedy można zmoczyć szwy po niewielkim zabiegu chirurgicznym?

Witam. Niedawno miałam zabieg usunięcia znamienia w pachwinie. Założono mi 3 szwy. Po jakim czasie można je moczyć w wodzie?

Prysznic można brać nawet na drugi dzień natomiast nie zalecam długiego moczenia np. kąpiel w wannie. Po myciu osuszyć ranę i zdezynfekować , można założyć plaster, ale nie jest to konieczne jeżeli rana goi się prawidłowo.