Kiedy można zrobić pierwszy test ciążowy?

Kiedy można zrobić pierwszy test ciążowy, jeśli prawdopodobne zapłodnienie było ok.7-miu dni temu?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

Aby test ciążowy był wiarygodny, należy wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki, ewentualnie w 14 dniu od stosunku. Jeżeli zależy Pani na czasie, warto wykonać test z krwi (poziom hormonu betaHCG), którego wiarygodny wynik można uzyskać już w 8-9 dniu po stosunku. Test z krwi można wykonać odpłatnie w prawie każdej przychodni.

Pozdrawiam.