Kiedy na usg?

Od dwóch dni nie mam okresu - a powinnam mieć. Zrobiłam test ciążowy wieczorem i wyszła jasna druga kreseczka. Przypuszczam i czuję, że mogę być w ciąży.

Kiedy udać się na badania do lekarza? Może na razie upewnić się przy pomocy testu beta hcg, a do lekarza iść za kilka tygodni? Nie chcę zostać odesłana przez lekarza słowami- "JEST ZA WCZEŚNIE NA BADANIA".
Proszę o radę.

Witam!

Ponieważ test ciążowy wypadł pozytywnie, jest Pani w ciąży. Oczywiście można to potwierdzić oznaczeniem stężenia hCG w laboratorium

Do lekarza, który ma prowadzić ciążę może się Pani udać właściwie od razu po badaniu hCG. Będzie Pani mogła wyjaśnić wątpliwości związane z ciążą oraz ustalić schemat wizyt i badań kontrolnych. Ponadto, jeżeli nie wykonywała Pani podstawowych badań przed zajściem w ciążę (morfologia, grupa krwi, badania w kierunku toksoplazmozy, WZW B, kiły, HIV, cytomegalii), trzeba to zrobić teraz.

O ile z ciążą wszystko jest w porządku (nie ma bólów brzucha ani krwawień z dróg rodnych) pierwsze USG wykonuje się między 11 a 14 tygodniem ciąży.