Kiedy najlepiej rozpocząć antykoncepcję hormonalną?

Robiłam test ciazowy i wyszedl negatywny czyli moge rozpoczac branie tabletek? Od kiedy będę chroniona?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych konieczna jest wizyta u ginekologa, który po uprzednim zbadaniu i wykluczeniu ciąży może dopuścić do rozpoczęcia terapii antykoncepcyjnej. Tak to wygląda ze strony prawnej. Od siebie dodam iż test ciążowy jest wiarygodny po 14 dniach od stosunku.