Kiedy najlepiej zacząć podawać dziecku owoce?

Witam. Wiem że owoce najlepiej jeść na czczo ale czy 2,5 rocznemu dziecku też podawać najlepiej przed posiłkiem czy może po posiłku? Czy do owsianki na mleku można dołożyć pokrojone w kostkę jabłko i to nie będzie przez to ciężko sprawne? I czy mus owocowy dodany do budyniu bądź jogurtu na kolacje to dobry pomysł czy lepiej nie dawać do kolacji musow i owoców? Bardzo proszę o odpowiedź..

Dzień dobry,

dziecko w wieku 2,5 roku ma już w pełni wykształcony przewód pokarmowy( od 2 r.ż. można podawać dziecku już praktycznie wszystkie produkty).

Dodatek jabłka do owsianki czy przygotowanie musu owocowego to bardzo dobry pomysł. Proszę tylko zwrócić uwagę na porcję - takie dziecko nie zje całego jabłka - wystarczy zetrzeć część jabłuszka.

Im bardziej rozdrobione owoce czy warzywa - tym są delikatniejsze dla młodych jelit - mają mniej błonnika - stąd korzystanie z tarki czy przygotowanie musu dodatkowo będzie nadawało potrawie charakter łatwostrawny.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga