Kiedy najlepiej zajść w ciążę u osoby odchudzającej się?

Mam 163 cm wzrostu, 26 lat. Od pół roku jestem na diecie 1500 kalorii ćwiczenia 4/5 razy/tyg i schudłam z 74 na 61,5 kg. Chcę schudnąć jeszcze 2-4 kg i zajść w ciążę. Kiedy najlepiej zacząć starania, aby uniknąć efektu jojo po ciazy? Czy trzeba przejść stabilizację? Czy waga 59 kg będzie prawidłowa?

Dzień dobry,

stabilizację zawsze powinno się przejść, chociażby w celu wyprowadzenia Pani do diety normokalorycznej- a tym samym pełnego odżywienia organizmu co jest bardzo ważne przed ciążą.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga