Kiedy najwcześniej można wykonać test beta hcg?

Dzień dobry! Moje pytanie dotyczy testów beta HCG i terminu kiedy najwcześniej po prawdopodobnym zapłodnieniu można wykonać ww badanie krwi.

Staramy się z mężem o dzidziusia, dokładnie kontroluję swoje dni płodne, podczas owulacji zwiększamy swoją aktywność. Chciałabym dowiedzieć się kiedy najwcześniej po prawdopodobnym poczęciu można wykonać test ciążowy z krwi beta HCG, tak wynik testu był wiarygodny.

Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Witam!

Oznaczenie beta-HCG we krwi można wykonać trochę wcześniej niż domowy test ciążowy. Test HCG z krwi nawcześniej może być wiarygodny około 10 dnia od zapłodnienia. Jeżeli jednak wyjdzie negatywny - warto go powtórzyć. Aby mieć największą pewność, że oznaczenie jest wiarygodne, najlepiej je wykonać w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po owulacji.