Kiedy najwcześniej można wykryć ciążę w badaniu USG?

witam, chciałam zapytać w którym tyg najwcześniej można wykryć ciąże podczas badania usg dopochwowego/?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zarodek będzie widoczny około 4 tygodnie od dnia ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W badaniu usg przezpochwowym można uwidocznić pęcherzyk ciążowy najwcześniej w 4 tygodniu ciąży. W 6 tygodniu ciąży można uwidocznić akcję serca zarodka. Pozdrawiam.