Kiedy najwiarygodniej wykonać test ciążowy?

Staramy się z mężem o dziecko. Słyszeliśmy że bardzo łatwo zajść w ciąże w okres. Więc w tym cyklu uprawialiśmy stosunek w 1 i 3 dniu cyklu. Jutro będzie 14 dni po, czyli mogę zrobić już test? Moje cykle :31,24,24,24,24,24

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Dwa tygodnie po stosunku test będzie już wiarygodny. PS. Zdecydowanie lepszym czasem na współżycie gdy starają się Państwo o dziecko są dni bezpośrednio przed owulacją (dla cyklu 24 dniowego będzie to mniej wiecej 10 dzień cyklu).