Kiedy nakładki retencyjne podziałają?

15 czerwca miałam ściągany aparat , tydzień czekałam na nakładki retencyjne(22 czerwca) . Górna część pasuje idealnie, lecz dolnej w ogóle nie mogę założyć, nie pasuje na zęby. W piątek jadę do ortodontki chyba po odcisk i będzie nowa nakładka bo innej opcji nie widzę . Czy zęby po tak długim czasie bez nakładek mogą się przesunąć ? Trochę mnie to martwi bo długo czekałam na efekty. Ortodontka kazała nosić nakładki retencyjne tylko na noc przez dwa lata.

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ortodonty. Zęby mogą się przesunąć ale wkładka powinna pomóc je przywrócić na miejsce. Duże przesunięcia zębów w tak krótkim czasie mogą niestety świadczyć o zbyt szybkim zdjęciu aparatu stałego.