Kiedy należy drugi raz podać szczepionkę bronchovaxum?

Witam synek w grudniu zeszłego roku brał szczepionkę bronchovaxum 3serie że względu na powracający katar kaszel i związany z tym również ból ucha. W grudniu tego roku lekarz laryngolog przepisał szczepionkę istotne powód katar długo sue utrzymujący i powodujący gromadzenie płynu w uszach (bólu ucha nie bylo) mam dylemat czy to nie za szybko na kolejną dawkę innej szczepionki? Czy bronchovaxum JesVze nie działa? Wyczytałam w informacjach że na działanie do dwóch lat?Dziękuję za odp

Nie wiem ile dziecko ma lat. Jak oddycha w nocy, czy chodzi do przedszkola. Tego typu szczepionki podaje się wyłącznie po wykonaniu wymazów z nosa i gardła aby stwierdzić czy bakterie wyhodowane u dziecka są obecna w danej szczepionce. Podawanie szczepionek bez uprzedniej identyfikacji bakterii u człowieka to błąd sztuki lekarskiej