Kiedy należy nosić pas poporodowy?

jeszcze mam pytanie ile mogę nosić ten pas poporodowy cały dzień czy tylko parę godz. jak jestem po cesarce dwa tygodnie i czy mogę już w ogóle nosić?

Szanowna Pani!

O ile nie ma Pani dolegliwości bólowych,może Pani nosić pas poporodowy.Proponuję tylko parę godzin, bo pas trzymając mięśnie powoduje, że w czasie jego noszenia prawie wcale nie pracują.Bez pasa, jeżeli Pani zmienie pozycję , podnosi dziecko itd.,rozciągnięte mięśnie brzucha pracują i powoli wracają do stanu sprzed ciąży.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka