Kiedy należy podawać gluten dziecku z alergią?

Witam, mam pytanie kiedy należy podawać gluten dziecku z alergia na białka mleka krowiego. Dodam, że jest to duża alergia. Dziecko ma 6 m-cy i może być wyłącznie na mleku Nutramigen AA. Była próba przejścia na zwykły Nutramigen ale zaraz była reakcja organizmu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zgodnie z nowymi wytycznymi gluten należy wprowadzać najwcześniej w 5. a najpóźniej w 6. miesiącu życia dziecka. Warto jednak pamiętać, by robić to stopniowo.