Kiedy należy udać się do psychologa bądź psychiatry?

Witam, Mam do Państwa pytanie - kiedy wiadomo, że należy udać się do Psychologa, bądź Psychiatry? Jestem (wydaje mi się) w depresji, bądź w stanie "przeddepresyjnym" od dłuższego czasu i nie mogę sobie poradzić ze swoim życiem. Ciekawym jest to, że momentami mam wrażenie, że wszystko jest okey. mam siłę, chęć i "humor", by za chwile, przy "sprzyjających" myślach, popaść w smutek, otępienie i rozpacz, która skutecznie blokuje moje wszystkie chęci.

Dzień dobry,

To co Pani napisała jak najbardziej jest wskazówką, żeby udać się do psychologa lub psychoterapeuty na konsultację, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują -(ewentualnie) - odpowiednią formę leczenia (np.:psychoterapia lub skierują do lekarza psychiatry). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

juz teraz,to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Myślę, że to co Pani opisała jest wystarczające to sięgnięcia po pomoc specjalisty. Proszę udać się na konsultację do psychologa lub psychiatry, który zaleci optymalne rozwiązania w Pani sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
https://michalpyter.com