Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy następna miesiączka po zastosowaniu tabletki "po"?

Niedawno zażyłam E******** w 17 godzinie, po tabletce miesiączka pojawiła się trzy dni wcześniej od spodziewanej. Trwała normalnie 4 dni z tym że była obfita, następnie po 2 tygodniach dostałam kolejny okres. Kiedy teraz spodziewać się miesiączki i czy to normalne?
ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Zaburzenia hormonalne po tabletce "po" są jej typowym działaniem niepożądanym, a właściwie pożądanym, bo przez wywołanie takich zaburzeń chcemy nie pozwolić zarodkowi na implantację w macicy (jest to działanie wczesnoporonne). Pierwsze krwawienie miało charakter krwawienia wywołanego tabletką, nie była to fizjologiczna miesiączka. Trudno mi powiedzieć, kiedy teraz nastąpi kolejna miesiączka. Szybkość powrotu do regularnych miesiączek zależeć będzie od zdolności Pani organizmu do radzenia sobie z "szokami hormonalnymi".

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy