Kiedy od momentu zdiagnozowania cukrzycy pojawią się powikłania?

Witam serdecznie. Mam 33 lata i jestem cukrzykiem (cukrzyca typu 1) od 5 lat. Czy można określić mniej więcej po jakim czasie mogą pojawiać się powikłania cukrzycowe przy trybie życia z nieunormowaną cukrzycą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

33 LAT ponad rok temu

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy