Kiedy odstawić antybiotyk?

Mój 3-letni synek od dwóch tyg. był przeziębiony (tylko obfity katar). Pięć dni temu rano wstał z zaropiałym jednym okiem, następnego dnia były zaropiałe dwa (nie były czerwone). Udałam się więc do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził, bez zaglądania nawet do worka spojówkowego, że to infekcja bakteryjna, przepisał krople do oczu z antybiotykiem, po podaniu dwóch dawek oczy są całkowicie w normie. Zakładam, że antybiotyk nie był potrzebny, ale zakropiłam trzeci raz. Teraz już nie wiem, czy mam dalej kontynuować leczenie? Proszę o poradę.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ostre ropne zapalenie spojówek jest schorzeniem bardzo często występującym i zwykle ma charakter samoograniczający się. Nieleczone trwa około 10-14 dni. Maści z antybiotykiem lub krople stosuje się zazwyczaj około 7 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Zbyt krótkie stosowanie antybiotyku może spowodować nawrót dolegliwości i nabywanie oporności bakterii. W razie wątpliwości proponuję skonsultować się z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam!