Kiedy odstawić lek Concor przy planowaniu ciąży?

Witam. Mam 38 lat i staramy się z mężem o dziecko ,niestety od dłuższego czasu miałam problem z ciśnieniem i biorę lek concor 2,5 ,kiedy powinnam go odstawić jak staramy się o dziecko

Nie zaleca się stosowania w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli leczenie bisoprololem jest konieczne, zaleca się kontrolowanie przepływu maciczno-łożyskowego oraz rozwoju płodu. W przypadku zaobserwowania szkodliwego wpływu na przebieg ciąży lub rozwój płodu zaleca się rozważenie zmiany sposobu leczenia. Noworodek musi pozostawać pod ścisłą obserwacją; objawy hipoglikemii i bradykardii występują na ogół w ciągu pierwszych 3 dni po urodzeniu.