Kiedy okres

Witam!
Mam 22 lata, 23 grudnia miałam zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy, gdyż okazało się, że ciąża jest obumarła. Dosyć mocno krwawiłam po zabiegu. W szpitalu podano mi jakieś tabletki na zmniejszenie krwawienia. Krwawienie utrzymywało się ok tygodnia, potem tylko plamiłam jeszcze przez jakiś czas.

Mam pytanie, kiedy powinna wystąpić miesiączka? Ostatnio kochałam się z mężem dwa razy z zabezpieczeniem, czy to może wpłynąć na okres?
Dziękuję za odpowiedź.

22 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Współżycie (z lub bez zabezpieczenia) nie ma wpływu na powrót cyklu po poronieniu. Typowo, pierwsza miesiączka pojawia się po 4-6 tygodniach od zakończenia poronienia (ostatniego dnia krwawienia). Nie jest to jednak ścisła reguła, czasem trzeba czekać nieco dłużej lub przeciwnie, krwawienie pojawia się wcześniej.

Pozdrawiam!