Kiedy planować ciążę po przebytej toksoplazmozie?

Witam,
jestem 26-letnia kobietą. Bardzo chciałabym zajść w ciążę, niestety w marcu dopadła mnie toksoplazmoza. Jestem po dwóch leczeniach, ale wyniki nic się nie zmieniają, tzn. nie wytworzyły się przeciwciała IgG.
Mam więc pytanie, jak długo może trwać taka sytuacja? Po jakim czasie powinny się wytworzyć przeciwciała?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Przy prawidłowej reakcji układu odpornościowego, przeciwciała IgG powinny wytworzyć się najdalej w kilkanaście dni od początku zakażenia. Trudno mi powiedzieć, czy i kiedy się wytworzą, jeżeli w kilka miesięcy od zakażenia wciąż ich nie ma we krwi.
Jeśli poziom przeciwciał IgM wskazuje na wciąż toczącą się infekcję, to należy powstrzymać się ze staraniami o dziecko do momentu, gdy poziom IgM spadnie poniżej 4 IU/ml.
Myślę, że powinna się Pani skonsultować z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych, w sprawie nietypowej reakcji układu immunologicznego na zakażenie.
Pozdrawiam serdecznie!