Kiedy po operacji hemoroidów można ćwiczyć?

Witam. Jestem 4 tyg po operacji usunięcia hemoroidów metodą MM. Jak długo utrzymywać mogą się objawy takie jak kłucie, szczypanie i rozpieranie w odbycie? Oraz kiedy mogę bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia fizyczne (głównie mam na myśli bieganie)? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnie powrotu do aktywności fizycznej - również lekarz po badaniu będzie mógł cokolwiek zalecić.