Kiedy po porodzie można znów współżyć?

Witam Po jakim czasie możemy z mężem rozpocząć współżycie? Poród był ciężki, pęknięcie krocza 3 stopnia oraz rozejście spoinowe. Minęło już 5 tygodni, ale mam blokadę psychiczną, boję się bólu i tego że to wszystko mi znowu popęka (chociaż wiem że to raczej niemożliwe) Czy po takich przejściach sex jest bezpieczny 5-6 tygodni po porodzie?

Lek. Michał Lenard

To zależy od tego, w jakim stopniu tkanki krocza się zagoiły. Sugeruję przed rozpoczęciem współżycia wizytę kontrolną u ginekologa. Pozdrawiam!