Kiedy po poronieniu można strać się o ponowne zajście w ciążę?

Prosila bym o porade. W zeszlym roku zaszlam w ciaze ostatni okres mialam we wrzesniu byla to moja druga ciaza a poniewaz mieszkam w angli pierwsze usg mialam w grudniu dokladnie na 12 tyg. ciazy. Dodam ze czulam sie dobrze mialam mdlosci, bolace piersi, nie plamilam. Wszystko wygladalo na to ze ciaza rozwija sie prawidlowo. Na usg okazalo sie ze ciaza jest zbyt mala wedlug wyliczen wiec ponowiono usg za tydzien zeby sie upewnic czy byc moze do zaplodnienia doszlo w pozniejszym okresie. Natomiast ciaza przestala sie rozwijac ok 6 tyg a ze nie poronilam do tego okresu poddalam sie zabiegowi oczyszczania nie wiem jak to nazwac profesjonalnie ale tu w angli robia takim ssakiem. Po zabiegu krwawilam i mialam bole podbrzusza ok 3tyg. Okazalo sie ze trzeba zabieg ponowic poniewaz jeszcze cos tam zostalo wiec z tad te krwawienie plus dostalam antybiotyk AUGMENTIN. Takze pierwszy zabieg mialam w grudniu a drugi na poczatku stycznia. Po tym zabieg wyglada ze wszytsko sie zagoilo poniewaz krwawienie ustalo po ok 2tyg. Moje pytanie kiedy mozna sie starac po takim zabiegu o dziecko porada jaka w angli otrzymalam to poczekac do pierwszej miesiaczki i nie ma przeciwskazan. Jeszcze nie dostalam miesiaczki ale regularnie robie sobie testy na owulacje zeby sprawdzic jaki jest moj cykl po calym tym zabiegu. Prosze o porade ktora bedzie dla mnie bezcenna. Dziekuje z gory.

Tak. Najlepiej poczekać na pierwsze krwawienie miesiączkowe po zabiegu i po krwawieniu (miesiączce) można swobodnie starać się ponownie o dziecko.