Kiedy po przeszczepie wątroby zaczną odrastać włosy?

Witam, Mam taki problem: dwa miesiące temu przeszedłem przeszczep wątroby. Po kilkunastu dniach po przeszczepie z tyłu głowy wypadły mi włosy (7 x 2 cm). Niestety nie zaczynają nawet odrastać. Miejsce to wygląda jak opalone. Może to odleżyna? Jeśli tak, to kiedy zaczynają na takiej odleżynie odrastać włosy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Najczęściej po stosowanych chemioterapiach i przeszczepach włosy odrastają po kilku tygodniach. Wypadanie włosów jest związane z agresywnym leczeniem i jest jednym z powikłań występujących podczas takich procedur. Jednak najczęściej nie dochodzi do wypadania włosów w jednym ściśle określonym obszarze. Z tego powodu warto skonsultować się z dermatologiem, który będzie miał możliwość badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu.
Konieczne jest wykluczenie łysienia plackowatego.
Zachęcam do wizyty u dermatologa. Warto również zasięgnąć opinii prowadzącego lekarza po przeszczepie.
Pozdrawiam