Kiedy po stosunku seksualnym wykonać test ciążowy?

Witam! Biorę tabletki od 9 miesięcy i w obecnym opakowaniu zapomniałam tabletki nr 2, natomiast tabletkę nr 3 przyjęłam o 12 h później niż powinnam (przyjęłam też wtedy zaległą tabletkę nr 2). W dniu kiedy powinnam wziąć tabletkę nr 2, doszło do stosunku. Teraz mija 8 dni od tego stosunku. Proszę o informację, kiedy mogę zrobić test ciążowy z moczu, a kiedy z krwi, tak żeby były wiarygodne? Jak duża jest szansa na ciążę?

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zajścia w ciążę. Dokładne określenie szans nie jest możliwe. Niestety trzeba zauważyć, że doszło właściwie do pominięcia dwóch tabletek, na dzień po zakończeniu przerwy, co istotnie podnosi ryzyko wystąpienia owulacji i zapłodnienia.

W obecnej sytuacji jest już za późno na zastosowanie antykoncepcji alarmowej. Pozostaje jedynie wykonanie testu ciążowego. Domowe testy zaleca się wykonywać nie wcześniej niż 14 dni od zbliżenia. Testy z krwi można wykonać już 8-10 dni po zbliżeniu.

Pozdrawiam