Kiedy po zabiegu wycięcia pęcherzyka żółciowego mogę uprawiać sport?

Jestem już po zabiegu wycięcia woreczka żółciowego, oraz części wątroby , celem jej sprawdzenia pod względem choroby innej . Podczas wizyty będąc w szpitalu lekarz poinformował mnie, odrzucił chorobę wątroby W piątek minęło dwa tygodnie, jestem w domu mam zaleconą dietę wątrobową, rany się goją, pytam co mam jeść jaką stosować dietę. Szwy zostały ściągnięte w poradni jest w porządku bardzo proszę o podpowiedz ,, kiedy mogę zacząć uprawiać sport bieganie, jazdę rowerem i inne sporty to moje hobby . Kąpać się w akwenie , morzu chodzić do sauny. Donoszę że od 3 lat mam wstawioną endoprotezę , biodra lewej nogi . zimą, chciałbym wrócić do mors owania W dalszym ciągu czekam na końcowe wyniki . Na tyle bardzo dziękuje i czekam na odpis , miłego dnia Roman

Niestety nie wiem jaki był sposób operacji, jak duże nacięcie powłok i jak goi się rana pooperacyjna. Proszę o powrót do formy codziennie zapytać lekarza, który zabieg wykonywał