Kiedy po zabiegu wypełnienia bruzdy nosowo-wargowej kwasem hialuronowym widać efekty?

5 dni temu miałam wypełniane bruzdy nosowo-wargowe kwasem hialuronowym. To mój pierwszy zabieg. Wizytę konsultacyjną mam dopiero za 2 dni. Wydaje mi się, że wyglądam teraz nienaturalnie (zrobil się taki wyprasowany "pyszczek"), reszta twarzy jest obwisła, pogłebiła się 'dolina łez' (nie umiem ocenić, czy to efekt kontrastu, czy obrzęku, czy podniesienia skóry przy bruździe). Czy powinnam rozważyć hialuronidazę? Czy wywołuje powikłania? Czy po tygodniu od zabiegu można ocenić efekt?

Zazwyczaj czas gojenia po zabiegu to 3-7 dni. Jeśli zabieg przebiegł bez powikłań to po 5 dniach skóra powinna być juz prawie wygojona, moze być obecny szczątkowy obrzęk, wiec mize sie Pani spodziewać jeszcze pewnej zmiany wyglądu ale raczej niewielkiej. CzAsami trudno nam przyzwyczaić sie do pewnej zmiany wyglądu wiec prosze nie spieszyć sie z decyzjami i dać sobie jeszcze trochę czasu.

Efekt końcowy widać po 2-4 tygodni. Prosze się na razie nie martwić. Trzeba zrobić Pani zdjęcie i porównać z tym przed zabiegiem. Hialuronidazę oczywiście można zastosować. Zagrożeniem jest głównie alergia na nią. Trzeba tez pamiętac o tym, że niszczy ona także własny kwas hialuronowy.

Niekiedy potrzebny jest czas, aby przyzwyczaić się do nowego wyglądu, czasem na wizycie kontrolnej można wykonać korektę. Proponuję spokojnie udać się na wizytę kontrolną i przedyskutować swoje wątpliwości z lekarzem, który wykonał zabieg.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinna Pani skontaktować się z lekarzem który wykonał zabieg aby ocenił efekty i uspokoił niepotrzebne nerwy lub zareagował jeżeli jest coś nie tak,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Po 14 dniach widac końcowe efekty jakpreparat nachłodnie wode i rozmieści się pod skórą. Efekt końcowy jest uzalezniony od stanu skóry i podanej dawki preparatu.