Kiedy po zakończeniu leczenia mogę karmić piersią?

W trakcie karmienia piersia, zachorowałam na porazenie nerwu twarzowego, zostały mi przepisane przez lekarza sterydy( Metypred, Neurovit i Neurovit Fast) i kategorycznt zakaz karmienia piersia, mój syn ma 3 miesiące i chce jak najszybciej wrócić do karmienia, leczenie ma potrwać 10dni, moje pytanie jest takie, kiedy po zakończeniu przyjmowania leków mogę zacząć karmić? I w jaki sposób mogę sprawdzić stężenie leku w organizmie? Bardzo proszę o radę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od stopnia wydolności nerek oraz od dawek, jakie Pani przyjmuje. Radziłbym skonsultować się w tej sprawie z neurologiem.