Kiedy podać dziecku szczepionkę po chorobie?

Witam, mam nastepujace pytanie moja corka miala miec w 12 tygodniu zycia podana pierwsza dawke szczepionki rotarix, ale niestety rozchorowala sie i obecnie ma 12 tygodni i 6 dni i jest juz zdrowa, czy w takim przypadku mozemy podac jej ta szczepionke. Bardzo prosze o pilna odp. Dziekuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli dziecko jest zdrowie i po badaniu kwalifikacyjnym lekarz nie będzie miał zastrzeżeń przed podaniem pierwszej dawki szczepienia, to może być zaszczepione choćby dziś.