Kiedy podaje się silne leki uspokajające?

Przy jakiej chorobie podaje się silne leki uspakajające np valium i leki przeciwpadaczkowe?

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

preparat Valium zawiera diazepam, czyli substancję należącą do benzodiazepin. Środki te służą m.in. do doraźnego opanowywania silnych napadów lęku, stosuje się je również u osób borykających się z wyjątkowo nadmiernym napięciem mięśni. Diazepam stosowany jest również w napadach padaczki, czasami lek wykorzystywany jest w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi.