Kiedy pojawi się normalny okres po odstawieniu antykoncepcji?

Witam, w czwartek 27.01 odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i 31.01 pojawiło się krwawienie, czy jest to normalna reakcja organizmu? Kiedy mogę się spodziewać prawdziwego owulacyjnego krwawienia, ponieważ słyszałam, że istnieją przypadki gdzie miesiączka jest zupełnie zatrzymana. Dodam, że tabletki brałam ok. 1,5 roku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zaburzenia cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą się utrzymywać nawet do pół roku.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zazwyczaj pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego też pierwsza miesiączka może pojawić się z około dwutygodniowym opóźnieniem.

Pozdrawiam