Kiedy pojawia się gęsty bialy śluz?

Witam jeszcze raz!

Stosunek był w niedzielę, ok. środy czy czwartku miałam bardzo gęstą, białą wydzielinę z pochwy, bez zapachu. Wczoraj, czyli w poniedziałek, ciemną, chyba z krwią, ale dziś już tak nie jest, a w sobotę i w niedzielę strasznie bolał mnie brzuch. Co to oznacza? Kiedy można zrobić test?
Pozdrawiam serdecznie!

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam ponownie!

Gęsty, biały śluz pojawia się zazwyczaj w okresach niepłodnych - tuż po i krótko przed miesiączką. Wydzielina podbarwiona krwią natomiast, a także bóle, mogły być objawem owulacji. W takim układzie, stosunek w niedzielę może skończyć się ciążą! Nie wspomniała Pani jednak o tym, których dni cyklu dotyczy opis.

Rozpoznawanie płodności na podstawie zmian w wyglądzie i konsystencji śluzu nie jest takie proste, ponieważ każda kobieta ma swój indywidualny schemat cyklicznych zmian, który zwykle tylko luźno wpisuje się w to, co wiemy z książek. Zwykle najpierw uczymy się więc teoretycznych podstaw rozpoznawania płodności, potem prowadzimy samoobserwację i po kilku cyklach z dużą precyzją potrafimy już zastosować wiedzę w praktyce.

Pozdrawiam serdecznie!